Laupäeval selguvad Suvesaundi võitjad

Rakvere linna päevade laupäeval, 8. juunil jagatakse Rakvere Rahvaaias “Virumaa Suvesaund 2024” konkursi auhindu. Sellele eelneb juba lõunast algav kontsert, kus astuvad üles kümne võistlusloo autorid. Konkursi toetajate hulgas on ka AK-44!
Pea kaks tundi kestval kontserdil astuvad üles Qaribou, Culpas, Double Martini, Kain, Vesikas, Li­sett Kulmats, Madz, Luup, Mementõ, Metslind, Jaan Eerik Priks, donpedro_estonia, Silver Piiroja ja Onkel Jonkel. Kella 14 paiku asutakse auhindu jagama.
Kuulutatakse välja rahvahääletuse võitja ning omaniku leiavad neli eriauhinda. Seejärel annab video vahendusel oma punktid lugudele kaheksaliikmeline žürii. Enne kella 15 on selge, milline lugu pälvib tänavu tiitli «Virumaa suvesaund 2024» ja teeb selle autori(d) 500 euro võrra rikkamaks.
«Kes eelmistel aastatel Suvesaundi lõppkontserte külastanud, juba enam-vähem teab, mida oodata,» rääkis konkursi peakorraldaja Mart Rauba. «Kahe tunni jooksul käib lavalt läbi üle kümne artisti. Kõigil neil on täpselt nii vähe lavaaega, et tuua rahvani ainult oma parimad palad, sealhulgas muidugi oma võistluslugu. Korraldajate ja artistide jaoks on see üks intensiivne trall, publikule aga loodetavasti kvaliteetne ja kirju spektaakel.»
Rauba toonitas, et esinejate nimekirja põhjal ei ole mõtet konkursi võitjaid ennustama hakata. «Laivesinemine on konkursil osalejaile nagu väikeseks boonuseks, et tuua oma muusika ka elusal kujul rahvani. Sellest haaravad need, kes saavad ja soovivad,» lisas ta.
Linnapäevade laupäeval toimub Rahvaaias palju. Hobuserauakujuliselt ümber Rahvaaia kulgeval Näituse ja Vabriku tänaval avatakse kahepäevane Kreisilaat. Rahvaaia tiigi äärde püstitatud kultuurilaval alustab kell 11 esinemist Rakvere Linnaorkester. Kella 12–15 on lava Virumaa Suvesaundi päralt. Kella kolmest pärastlõunal astub kultuurilaval üles laupäevane viimane esineja – ajaloolise tantsu ansambel Fioretto.
Shopping Cart